Gabinet Podologiczny Podolszyce Płock

Usuwanie odcisków i modzeli

Odczuwasz dyskomfort, pieczenie, a może uczucie wbijania igły w stopę? Skóra jest twarda? To mogą być skutki nieusuwanych modzeli lub odcisków. Jeśli problem dotyczy również Ciebie zgłoś się do specjalisty, który zagwarantuje Ci natychmiastowy efekt i ulgę.

zarezerwuj wizytę
Podolog Paulina Bezel Ciarkowska

Czym jest modzel, a czym odcisk?

Modzel to żółtawe, zrogowaciałe i twarde miejsce występujące najczęściej w obrębie śródstopia. Może powodować uczucie pieczenia i ciepła na stopach. Powstaje w wyniku złego obciążenia i wad stóp. Nieleczone modzele mogą zwiastować późniejsze problemy z kręgosłupem, bólem kolan oraz głowy.

Odcisk jest bardziej odgraniczony i zazwyczaj mniejszy niż modzel. Posiada rdzeń, który może wnikać bardzo głęboko w tkanki. Powstaje na skutek długotrwałego i intensywnego ucisku. Może mieć kształt okrągły, owalny lub klinowy. W porównaniu z modzelem, odcisk powoduje bardziej skoncentrowany ból podobny do ukłucia igłą. Często jest mylony przez klientów z brodawką wirusową.

Usuwanie odcisków i modzeli - Gabinet Podologiczny Bosa Stopa Płock

Chcesz dowiedzieć się więcej? Spotkajmy się, skontroluję stan zdrowia Twoich stóp.

Umów się na wizytę
Usuwanie odcisków i modzeli - Gabinet Podologiczny Bosa Stopa Płock

Bezbolesne usuwanie odcisków i modzeli

Usunięcie zarówno modzeli jak i odcisków jest absolutnie bezbolesne, jednak ulga, którą poczujesz jest nie do opisania. W moim obowiązku leży odróżnienie zmiany skórnej oraz podjęcie odpowiedniej terapii – Ty nie musisz o nic się martwić. Po zabiegu dam Ci także zalecenia, jak możesz ograniczyć nawroty tych schorzeń.

Zobacz jakie efekty możemy razem osiągnąć