Gabinet Podologiczny Podolszyce Płock

Usuwanie brodawek wirusowych

Przypuszczasz, że punkty na podeszwie Twojej stopy to kurzajki? Nie podejmuj działań na własną rękę. Udaj się do specjalisty podologa po fachową pomoc. Zabieg usuwania brodawek wirusowych jest bezbolesny, a odkładanie wizyty na później może skutkować rozsianiem się zmian.

zarezerwuj wizytę
Podolog Paulina Bezel Ciarkowska

Czym są brodawki wirusowe?

Kurzajki to potoczna nazwa brodawek wirusowych, które powstają w wyniku zakażenia wirusem HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego. Do zakażenia może dojść wszędzie gdzie stopa ma pośredni lub bezpośredni kontakt z zakażoną powierzchnią lub osobą – czyli na przykład na siłowi, basenie lub w salonie kosmetycznym.

Kurzajka bardzo często mylona jest z odciskiem. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby to specjalista postawił diagnozę i wydał zalecenia leczenia!

Gabinet Podologiczny Bosa Stopa Płock - leczenie kurzajek

Chcesz dowiedzieć się więcej? Spotkajmy się, skontroluję stan zdrowia Twoich stóp.

Umów się na wizytę
Gabinet Podologiczny Bosa Stopa Płock - leczenie kurzajek

Leczenie kurzajek w gabinecie podologicznym w Płocku

Najczęściej stosowaną terapią jest użycie preparatów chemicznych oraz dłutowanie zmian. Istotnym elementem jest również praca nad wzmocnieniem Twojego układu immunologicznego. Terapia brodawek jest bardzo trudna, często długotrwała, ponieważ kurzajka może sięgać nawet 5-6mm w głąb skóry.

Zobacz jakie efekty możemy razem osiągnąć